Sonraki

Önceki

soğutma grupları

soğutma grupları
Soğutma Gruplarımız fabrikamızda her türlü boru ve kablo bağlantısı, gaz-yağ şarjı ve gerekli testleri yapılmış olarak ve yerine yerleştirmeye hazır halde teslim edilirler

BSS soğutma Grupları, EN ISO 9001:2000 Kalite yönetim Sisteminin uygulandığı imalathanemizde kapasite tablosundaki soğuk çıkış sıcaklıklarını verecek şekilde dizayn edilmiştir.

Soğutma Gruplarımız fabrikamızda her türlü boru ve kablo bağlantısı, gaz-yağ şarjı ve gerekli testleri yapılmış olarak ve yerine yerleştirmeye hazır halde teslim edilirler. Soğutma Gruplarımız sağlık emniyeti ve güvenlik gereksinimleri konusunda aşağıda belirtilen Avrupa Birliği direktiflerine ve ilgili harmonize standartlara uygundur

SOĞUTMA KOMPRESÖRÜ:


Kapasiteye göre 1 veya 2 adet hermetic yada yarı kapalı kompakt vidalı (semi-hermetic compact screw) kompresör kullanılmaktadır.(1 kw - 7.5 kw arası hermetic tip ve 7.5 kw - 50 kw arası ise semi-hermetic tip kompresör kullanılmaktadır.

Kompresörler; basma kapama vanası, basma hattındaki akışkanın geri dönüşünü engelleyen check valf, yağ seviye switchi, yağ gözetleme camı, yağ ayırıcı, filtre, karter ısıtıcı, kapasite kontrol selonoidleri, titreşim takozları, motor koruma rölesi ve PTC sensörleri ile techiz edilmiştir. Gerekli şebeke gerilimi; 220 ve 380 volt, 50 Hz'dir.


KONDENSER (Yoğuşturucu):
Yüksek verimli bakır boruların aluminyum ayna deliklerine özel işlem ile tesbit edilmesi suretiyle üretilmiştir. Kondenserler EN 14276-1 ve EN 13445 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

EVAPORATÖR:Yüksek verimli bakır boruların aluminyum ayna deliklerine özel işlem ile tesbit edilmesi suretiyle üretilmiştir. EN 14276-1 ve EN 13445 kalitesinde kompresör emiş hatları uygun kalınlıkta izolasyon malzemesi kullanılarak izole edilmektedir.


ELEKTRİK KUMANDA PANOSU:IP54 koruma sınıfına göre tasarlanmıştır.Cihazın tam otomatik ve güvenli olarak çalışmasını sağlayacak şekilde güç ve kumanda tarafları olmak üzere iki kısımdan müteşekkildir. Pano yeterli miktarda kontaktör, termik, sigorta ve şalter ile techiz edilmiştir. Cihazın panosu ve cihaz içi kablo tesisatı EN 60204-1 standartına uygundur. Gerekli şebeke gerilimi; 220 ve 380 volt, 50 Hz'dir.

MİKROİŞLEMCİ KONTROL SİSTEMİ:Cihazda kullanılan mikroişlemci kontrol sistemi sayesinde giriş ve çıkış sıcaklıkları, emme ve basma tarafındaki gaz basınçları, evaporatörlerde oluşan aşırı ısıtma (superheat) sıcaklığı, kompresörlerin çalışma zamanları, oluşan tüm arızalar ve geçmişte vukubulan tüm arıza kayıtları ekranda dijital olarak görülebilmekte ve kolaylıkla kapasite kontrolü yapılabilmektedir. Ayrıca her kompresörün çalışma süreleri otomatik olarak dengede tutulmakta ve cihazın optimum verimde çalışması sağlanmaktadır.


SOĞUTMA DEVRESİ ELEMANLARI:Cihazın otomatik ve güvenli şekilde çalışması için elektronik genleşme valfi, drayer-filtre, gözetleme camı, emniyet ventili, su akış kontrol otomatiği, alçak-yüksek basınç presostatı ve soğutma vafleri konmuştur.


Derin soğutma ve şok depolarında geniş referans listesi ve kaliteli çalışmalarıyla ekibimiz yeni müşterilerimize her yeni gün dahada kaliteli hizmet vermek için çalışmarında yeniliklere açık ve teknolojiden faydalanarak kaliteli işler yapmaya devam etmektedir .

9454 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İÇERİĞİ PAYLAŞ

TümüDİĞER ÜRÜNLER